• 12 GRU 13
  • 4

  Czy warto leczyć krzywe zęby?

  Na to pytanie nie ma innej odpowiedzi niż „TAK”;. Krzywe zęby są utrapieniem wielu dorosłych i dzieci, a przyczyn ich nieprawidłowego rozwoju jest wiele.

  Jedną z nich są zmiany, które zaszły w naszym trybie życia, a przede wszystkim spożywaniu pokarmów. Często żyjemy w biegu, nie zwracając uwagi na to co jemy. Spożywamy żywność wysoce przetworzoną, stosujemy półprodukty i powoli odchodzimy od jedzenia potraw wymagających intensywnego żucia. Najmłodsi nie jedzą już całych kanapek, a jedynie miękki środek. Skórki od chleba czy twarde jabłka bywają kłopotliwe w spożyciu, a my wolimy jeść produkty o konsystencji półpłynnej bądź przemielonej, łatwiejszej do przeżucia.

  Na efekt takiego postępowania nie trzeba było długo czekać. Dziś, coraz więcej dzieci ma problem dotyczący stłoczeń zębów. Polega on na tym, że zęby nie mieszczą się w szczęce, która w wyniku nieprawidłowego odżywania nie została właściwie rozwinięta.

  Nie zwlekajmy z podjęciem działań ortodontycznych. Krzywe zęby powodują próchnicę, choroby przyzębia, a nawet bóle głowy.

  Wcześnie zauważone zmiany zgryzu i podjęcie działania ortodontycznego przy użyciu różnych metod pozwolą na szybkie usunięcie wady zgryzu, gwarantując tym samym mniejsze komplikacje podczas terapii.

  Krzywe zęby wymagają podjęcia intensywnego leczenia. Niezbędna będzie wizyta u stomatologa dziecięcego oraz ortodonty. W naszych placówkach mogą Państwo liczyć na fachową pomoc i opiekę ze strony wyspecjalizowanego personelu medycznego.

  Leave a reply →
 • Posted by Witek19 on 17 grudnia 2013, 00:58

  Wreszcie wiem po co się tak męczę…

  Reply →
 • Posted by Piotr on 19 grudnia 2013, 22:06

  🙂

  Reply →
 • Posted by jarek presik on 17 lipca 2014, 07:00

  Pasta ajona, kluczowa jest systematyczność, to dzięki temu zęby z czasem wracają do normalności. Bez odpowiedniej dbałości nawet nie ma co liczyć na większe sukcesy.

  Reply →
 • Posted by Lidia on 1 listopada 2014, 00:15

  Moim zdaniem warto sama miałam problem z krzywymi zębami i przeszkadzało mi to. Dlatego udałam się do odpowiedniego miejsca.Mój stomatolog doprowadził moje ząbki do ładu a resztą zajął się świetny Gdański ortodonta z kliniki – https://identical.pl/. Dziś mam piękne zdrowe i proste ząbki a to za sprawą świetnych specjalistów.

  Reply →

Leave a reply

Cancel reply

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress