• 09 KWI 13

  Program profilaktyki próchnicy

  Od kilku lat jesteśmy obecni w warszawskich przedszkolach i przekazujemy najmłodszym mieszkańcom naszego miasta wiadomości z zakresu profilaktyki choroby próchnicowej. Mimo, iż program prowadzony jest w placówkach przedszkolnych skierowany jest nie tylko do dzieci, ale także do wychowawców opiekunów i rodziców.

  Pamiętajmy: „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

  Program profilaktyczny realizowany jest w kilku etapach, na które składają się:

  1. Wizyty lekarza lub higienistki w przedszkolu

  Pogadanka na temat higieny jamy ustnej, próchnicy i odżywiania, pokaz szczotkowania zębów na fantomie zębowym, przeprowadzenie nadzorowanego mycia zębów, rozdanie broszur informacyjnych o tematyce stomatologicznej lub kolorowanek dla dzieci.

  2. Wycieczki przedszkolaków do kliniki

  Zwiedzanie gabinetu, poznawanie urządzeń i materiałów stomatologicznych, zabawa w dentystę (leczenie zębów swoim pluszakom), uświadamianie dzieciom, że wizyta u dentysty może być przyjemna.

  3. „Białe Soboty”

  Dni otwarte w naszych klinikach, podczas których rodzice wraz z dziećmi mogą skorzystać z bezpłatnych przeglądów oraz konsultacji z zakresu stomatologii, stomatologii dziecięcej, ortodoncji, logopedii, chirurgii, czy protetyki. Przeczytaj więcej o Białej Sobocie.

  Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w programach profilaktycznych prowadzonych przez naszą placówkę, gdyż prowadzi to do utrwalania właściwych nawyków pozwalających na zachowanie zdrowego i pięknego uśmiechu.

  Przedszkolaki w GORDENT


Features

 • Myszka Franciszka w GORDENT dowiedziała się od doktora, co robić, aby ząbki były zdrowe.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress