• 12 GRU 13
  • 1
  Implanty – uzupełnienia braków zębowych

  Implanty – uzupełnienia braków zębowych

  Implanty są coraz popularniejszą metodą uzupełniania luk w uzębieniu. Polegają na wstawieniu tytanowych wszczepów będących podstawą do odbudowania korony zębowej.

  Nauka zajmująca się implantami to implantologia, dynamicznie rozwijający się dział stomatologii. Implanty zębowe tworzone są najczęściej z tytanu bądź innych materiałów nie powodujących alergii i odczynów zapalnych w jamie ustnej. Te nowoczesne rozwiązania są w pełni kompatybilne i bezpieczne dla naszego organizmu. Leczenie implantologiczne można podzielić na kilka etapów:

  1. Wszczepienie implantu zębowego w kość pacjenta, w miejscu utraconego zęba. Następuje powolny proces obrastania uzupełnienia kością. Leczenie jest kontynuowane po całkowitym zagojeniu się rany. Czas gojenia się wynosi od 4 do 6 miesięcy.

  2. Po wygojeniu się rany i obrośnięciu implantu kością wstawiane jest uzupełnienie protetyczne w postaci korony zębowej. Implanty pozwalają odtworzyć dawny wygląd jamy ustnej lub nawet go polepszyć. Dzięki leczeniu implantologicznemu uzyskamy zadowalający efekt wizualny łuków zębowych. Dużym atutem tych uzupełnień jest fakt, że nie powodują one poczucia dyskomfortu, także podczas jedzenia. Oferowane przez nas implanty to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie! Serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów!

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress