• 30 STY 14
  • 0
  Leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych

  Leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych

  Nieprawidłowości w zgryzie mogą mieć różne przyczyny. Część z nich to wady wrodzone, jednak najczęściej są to wady nabyte. Jedną z przyczyn jest próchnica zębów mlecznych i ich przedwczesna utrata, a co za tym idzie nieprawidłowe ustawienie zębów stałych.

  Krzywe zęby to nie tylko problem estetyczny, to również większe zagrożenie próchnicą i chorobami przyzębia. Zadaniem aparatów ortodontycznych jest korygowanie wad zgryzu. Do tego celu wykorzystujemy aparaty ruchome i stałe.

  Aparaty ruchome (wyjmowane) stosujemy w okresie rozwojowym. Wczesne leczenie ortodontyczne, można rozpocząć od 3 roku życia, przy dobrej współpracy ze strony dziecka. Okres rozwoju uzębienia to dobry czas na likwidowanie lub minimalizowanie niektórych nieprawidłowości zgryzowo-szczękowych. Leczenie wymaga od małego pacjenta i jego opiekunów samodyscypliny, gdyż dobre wyniki zależą od czasu noszenia aparatu w ciągu dnia i przez całą noc.

  aparat-staly
  Aparatami stałymi leczymy osoby posiadające uzębienie stałe. Niekiedy ich zastosowanie jest konieczne w celu przygotowania do leczenia protetycznego lub implantologicznego. Aparat stały jest zakładany przez lekarza i aktywowany na każdej wizycie, co 4 – 6 tygodni. W trakcie leczenia pacjent powinien regularnie zgłaszać się na wizyty oraz przestrzegać wszelkich zasad higieny jamy ustnej. Przed założeniem aparatu stałego wszystkie zęby muszą być wyleczone i oczyszczone ze złogów nazębnych. Leczenie aparatem trwa około 2 lat. Po zdjęciu aparatu stałego niezbędne jest noszenie aparatu retencyjnego, którego zadaniem jest utrwalenie wyniku leczenia.

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress