• 13 MAJA 19
  • 1
  Niewidoczne aparaty ortodontyczne – jak wygląda leczenie i ile kosztuje?

  Niewidoczne aparaty ortodontyczne – jak wygląda leczenie i ile kosztuje?

  Niewidoczne wygodne nakładki Accusmile zamiast stałego aparatu ortodontycznego! Sprawdź, czy to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie i umów się na konsultację do ortodonty w naszej klinice?

   

  JAK WYGLĄDA PROCES LECZENIA NAKŁADKAMI ACCUSMILE?

  Etap I – wizyta konsultacyjna u lekarza ortodonty. Podczas konsultacji lekarz poinformuje czy leczenie aparatami nakładkowymi jest możliwe i ewentualnie zleci wykonanie:

  1) Zdjęcia pantomograficznego – prześwietlenie wszystkich zębów,

  2) Zdjęcia cefalometrycznego – zdjęcie boczne czaszki,

  3) Pobierze wyciski do przygotowania gipsowych modeli diagnostycznych.

  Etap II – plan leczenia. Na podstawie komputerowego skanu modeli diagnostycznych oraz analizy zdjęć rentgenowskich ortodonta tworzy indywidualny plan leczenia optymalny dla pacjenta. Pacjent dowiaduję się czy leczenie aparatami nakładkowymi jest możliwe i ile nakładek będzie potrzebnych do osiągnięcia zamierzonego celu. Po zaakceptowaniu planu leczenia lekarz zleca wykonanie na drukarce 3D druku łuków zębowych, na podstawie których zostaną wytłoczone gotowe nakładki. Przed oddaniem nakładek ortodonta w zależności od wskazań może skierować pacjenta na:

  1) Czyszczenie zębów,

  2) Wyleczenie zębów z próchnicą.

  Etap III – wydanie pacjentowi gotowych nakładek ortodontycznych. Pacjent otrzymuje 2 szyny (nakładki) jedną miękką, drugą twardą. Najpierw przez 2 tygodnie nosi miękką szynę która ma za zadanie korygować wadę, później przez 2 tygodnie nosi twardą szynę, która utrwala efekty leczenia.

  Etap IV – wizyty kontrolne i wymiana nakładek na nowe. Po miesiącu pacjent zjawia się na kolejną wizytę, podczas której lekarz wydaje kolejny komplet nakładek. Sytuacja powtarza się cyklinie tak długo, ile kompletów nakładek dla pacjenta zostało przewidziane w planie leczenia. Ostatnia otrzymana nakładka jest zarazem retencją, która służy do utrzymania efektów osiągniętych podczas leczenia.

   

  STANDARTOWE KOSZTY LECZENIA NAKŁADKAMI ACCUSMILE

  1) Konsultacja ortodontyczna – 100 zł

  2) Modele diagnostyczne – 100 zł

  3) Zdjęcie pantomograficzne – 80 zł

  4) Zdjęcie cefalometryczne – 80 zł

  5) Komplet 2 szyn (twarda i miękka na miesiąc leczenia) – 750 zł

   

  ZALETY APARATÓW NAKŁADKOWYCH TYPU ACCUSMILE

  1) Aspekt estetyczny –  nakładki są praktycznie niewidoczne,

  2) Brak dyskomfortu podczas ich noszenia (brak zamków i pierścieni, które występują w tradycyjnych aparatach stałych),

  3) W każdym momencie można je samemu zdjąć np. przed ważnym spotkaniem, podczas jedzenia, co jest nie możliwe w przypadku aparatów stałych,

  4) Brak konieczności wykonywania aparatów retencyjnych (ostatnia nakładka otrzymana podczas leczenia jest zarazem retencją, służy do utrzymania efektów osiągniętych podczas leczenia),

  5) W przypadku nieprzewidzianych kłopotów finansowych pacjenta, brak wymiany nakładek na nowy komplet nie skutkuje negatywnie na dalsze leczenie, pod warunkiem noszenia ostatniej nakładki. Wykonanie nowej szyny można odłożyć w czasie, pamiętając jednocześnie że proces leczenia zostanie wstrzymany,

  7) Większa kontrola nad prawidłową higieną jamy ustnej (możliwość dokładnego umycia nakładek i zębów),

  8) Pominięcie ryzyka błędu ludzkiego w tworzeniu szyn dla pacjentów, gdyż proces odbywa się za pomocą nowoczesnej drukarki 3D.

   

  WADY APARATÓW NAKŁADKOWYCH TYPU ACCUSMILE

  1) Nie wszystkie wady zgryzu można wyleczyć systemami nakładkowymi.

   

  Leave a reply →
 • Posted by Hania on 30 sierpnia 2018, 21:55

  Drogie sprawy, ale czego się nie robi dla prostych zębów i pieniędzy nie szkoda i cierpienia 😛 Ja leczyłam isęw DentalCare i tam się dowiedziałam o tych "niewidzialnych aparatach" więc przynajmnie wyglądu nie musiałam poświęcać haha xD

  Reply →

Leave a reply

Cancel reply

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress