Stomatologia zachowawcza Warszawa


Stomatologia zachowawcza to dział zajmujący się profilaktyką próchnicy zębów i leczeniem istniejących już ubytków.

Co to jest próchnica zębów?


Próchnica zębów jest infekcyjną chorobą przewlekłą w której dochodzi do zniszczenia twardych tkanek zęba na skutek działania kwasów wytwarzanych przez bakterie na drodze fermentacji cukrów. Nieleczenie ubytków próchnicowych może powodować infekcję miazgi zęba, a co za tym idzie konieczność leczenia kanałowego zęba, jak również znaczne zniszczenie korony zęba.

Profilaktyka próchnicy

Profilaktyka próchnicy zębów jest kluczowym elementem dbania o zdrowie jamy ustnej, o piękny uśmiech i zdrowie całego naszego organizmu. Polega ona na utrzymywaniu odpowiedniej codziennej higieny jamy ustnej (odpowiedniej metody szczotkowania zębów wspomaganej stosowaniem nici dentystycznych, irygatora), regularnych wizytach kontrolnych w gabinecie stomatologicznym (minimum dwa razy do roku), oraz zgłaszaniu się na profesjonalne zabiegi higienizacji w gabinecie (skaling, piaskowanie, fluoryzacja). Regularne badania stanu uzębienia i odpowiednia higiena dają możliwość wykrycia bardzo wczesnego stadium próchnicy, które można leczyć nieinwazyjnie (bez wiercenia). W przypadku, gdy proces próchnicowy jest bardziej zaawansowany wymagane jest usunięcie próchnicowo zniszczonych tkanek zęba i ich odbudowa materiałami kompozytowymi.

Badanie próchnicy

W badaniu stanu jamy ustnej bardzo przydatna jest rentgenodiagnostyka – wykonanie zdjęć RTG (zdjęcia zębowa, pantomogramu) które uzupełniają badanie kliniczne i pomagają lekarzowi wykryć ubytki niewidoczne gołym okiem. W naszej przychodni posiadamy własną pracownię RTG – dzięki czemu możliwe jest wykonanie pełnej rentgenodiagnostyki na miejscu.

Leczenie próchnicy

W przychodni Gordent lekarze pracują przy użyciu nowoczesnego i renomowanego sprzętu. Leczenie próchnicy odbywa się bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym, tak aby było ono komfortowe dla pacjenta. Do dyspozycji mamy szereg nowoczesnych materiałów, które pozwalają na wykonanie w naszym gabinecie wypełnień jak najbardziej zbliżonych do naturalnego uzębienia. Materiały kompozytowe, których używają lekarze w naszym gabinecie pozwalają na wykonanie wypełnień dokładnie w kolorze zębów.

Inne usługi stomatologii zachowawczej

- Gordent

Stomatologia zachowawcza to również:

  • odbudowy zębów po urazach,
  • zamykanie diastem,
  • licówki kompozytowe.
  • korekty kształtu zębów (po leczeniu ortodontycznym).

Wszystkie te zabiegi są wykonywane przez naszych lekarzy zajmujących się leczeniem zachowawczym. Wysoki efekt estetyczny tych zabiegów jest możliwy dzięki używaniu wysoce estetycznych materiałów kompozytowych takich jak Enamel czy Essentia.

Nieleczona próchnica

– czym grozi?

Nieleczenie ubytków próchnicowych może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Rozległe, głębokie ubytki próchnicowe sięgające do miazgi zęba, powodują jej stan zapalny, a następnie martwicę i konieczność przeprowadzenia leczenia kanałowego zęba. Zęby z głębokimi ubytkami mogą być potencjalnymi ogniskami infekcji i mieć wpływ na stan całego organizmu. Dlatego tak ważne są regularne badania kontrolne i wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Zapraszamy do Gordentu na wizytę!

Potrzebujesz konsultacji ze specjalistą?

Skontaktuj się z nami!Przejdź do kontaktu
Grafik dyżurów